Zařizování prvního bydlení

Když už se konečně odhodláme k tomu důležitému kroku a pořídíme si vlastní bydlení, ta pravá fuška nás teprve čeká. Hodně lidí si myslí, že nepříjemnou částí je pouze vyřizování nezbytných formalit a řešení finančních otázek a zařizování už bude hračka. Může to tak být, chce to ale důkladnou přípravu a hlavně vědět, co doopravdy chceme.
klíče ve dveřích domu.jpg

Udělejte si základní představu

Pravděpodobně nebudete muset nějak dlouze přemýšlet, protože každý si během života nějakou tu představu o svém vlastním bydlení zformuje. Jde pouze o to sepsat nějaký ucelený plán a poté svou představu doladit, případě poupravit ke spokojenosti dalších členů nové domácnosti.

Zároveň zařizování bytu určitě není úplně levná záležitost a je potřeba si vytvořit rozpočet se kterým můžete pracovat. Určitě je dobrým nápadem taky přiřadit určitým věcem i prioritu, s jakou je budete potřebovat.

Začněte tím nejdůležitějším a nejdražším

Je až k nevíře, kolik lidí začne ve svém novém bydlení nejdříve organizovat svůj noční stolek, nebo kupovat záclony. Určitě jde o důležité věci, aby, jste se v místnosti cítili opravdu pohodlně a zkrátka jako doma. Přesto nejde o věci, kterými by bylo vhodné začínat.

Začněte proto věcmi, bez kterých se neobejdete:

· Kuchyňská linka (dřez, sporák)

· Sprchový kout nebo vana

· Úložné prostory

· Postele

· Lednička

· další nezbytné vybavení, které je podle vás důležité
vstupní hala domu.jpg

Jde o nejnákladnější položky, které navíc zabírají největší prostor. Pokud byste začali něčím menším nebo méně důležitým, mohlo by se vám stát, že na nutné věci vám nebudou stačit finance, případně místo. Až budete mít v domácnosti všechno, co nutně potřebujete k běžnému životu můžete přestoupit ke zkrášlování.

Potom přichází na řadu výběr dekorací, barevné doladění místností a nábytku. Často není možné nakoupit všechno, co bychom chtěli najednou. Určitě nemusíte věšet hlavu, protože byt můžete doplňovat průběžně. A kdo ví, lidé se mění a třeba po nějaké době zjistíte, že to, na co jste dřív neměli peníze se vám vlastně ani tolik nelíbí a pořídíte si něco mnohem lepšího.