Vztahy: kdy vašemu svazku hrozí rozvod

· Absurdní chování
Úplně nejvyšší šanci na rozvod máte, pokud se začnete chovat k sobě vzájemně podivně, jinak než dosud. Máte vysoké nároky, máte pocit, že se proti vám manželka spikla spolu s celým světem, máte syndrom vyhoření, nebo jste chytili druhou mízu. Absurdní chování a divné nálady jsou příčinou celých čtyřiceti sedmi procent rozvodů, zjistili v Německu.

Pokud si myslíte, že nejvíce rozvodů způsobuje nevěra, mýlíte se. Ta může za vysokou evropskou rozvodovost pouze z patnácti procent, a to ještě necelých.

Co je absurdní chování? Přílišná žárlivost bez důvodu, zakazování partnerce, aby se stýkala s přáteli, přemlouvání k podivným sexuálním aktivitám, zběhnutí k závislosti nebo přílišné utrácení financí, které jsou určeny pro děti nebo pro rodinu.

· Rodinná dovolená
Pokud spolu mají partneři spory, je dost pravděpodobné, že to vyvrcholí během dovolené, kdy jsou manželé stále spolu a nemají se jeden před druhým kam schovat. Týdenní dovolená může být peklo, zvlášť když se do tohoto sporu vmísí omylem děti. Konflikty a hádky jsou také vyšší mezi partnery v období letních prázdnin, protože jsou to obvykle velmi finančně náročné měsíce, které jsou navíc o to horší, jelikož jsou děti doma a nemají pevný řád, což zvyšuje hladinu stresu obou rodičů.

· Dojíždění do práce
Nejspíš je to kvůli tomu, že mají partneři méně času na sebe a partner, který dojíždí do práce, je více podezřelý z toho, že je nevěrný partnerovi doma.

· Nedostatečná komunikace
Nedostatečná komunikace mezi partnery je věčné téma – a dá se na ni také všechno shodit. Umění promluvit si s partnerem a také mu dostatečně naslouchat by vyřešilo naprostou většinu partnerských problémů. Ovšem nejde jenom o to, komunikovat o svých problémech, ale znovuobjevit cestu jeden ke druhému, naučit se spolu vycházet a řešit spolu vše, ne jenom problémy.