Co se s tělem děje pro prohýřené noci plné alkoholu

–          Úmorná bolest hlavy
–          Vysoké pocení
–          Dehydratace
–          Zvracení
–          Pocit nauzei
–          Slabost
–          Sucho v ústech
–          Dehydratace
pivo v půllitru
Toto jsou příznaky „rána poté“, které všichni známe, ale většinou na to nemyslíme, když celou noc doslova hýříme alkoholem. Čím více ho máme v krvi, tím se zvyšuje pocit neprůstřelnosti. Večer vždy začíná slibně, jenom jedno pivo nebo jeden drink – ale pokud panuje dobrá společnost a vy nemáte důvod se držet zkrátka, u jednoho málokdy zůstane. A přitom budete mít některé příznaky kocoviny už jenom z toho prvního piva, které plánujete si dát. Jaké?

Alkohol, i kdyby to bylo jenom pivo, má  diuretické účinky, tedy to znamená, že vaše tělo dehydruje. Čím více si tohoto moku dáte, tím horší budete mít ráno příznaky. Čím méně tekutin v těle, tím horší bude ráno se s tímto deficitem vyrovnat.

Co přesně opici neboli kocovinu způsobuje?
V prvé řadě je to přesně to časté močení, které určitě při popíjení alkoholu zažíváte. Právě dehydratace organismu způsobuje ty nejhorší příznaky: žízeň, sucho v ústech, úmorná a ubíjející bolest hlavy, která ne a ne přestat, ať už sníte tlumicích prášků, kolik chcete. Pokud pijete pouze alkohol a nedoplňujete vodu, můžou se dostavit také závratě, které jsou také příznakem dehydratace. Proto je tolik důležité alkohol „zapíjet“ nealkem.

–          Záleží na vašem typu metabolismu
V játrech se alkohol metabolizuje na toxické látky, ty mění na látky méně toxické a vylučuje je z těla. Ovšem tento proces je různě dlouhý pro každého člověka. Právě na tohle reaguje tělo tím, že zvýší váš tep a krevní tlak, nevolností a pocením. Tělo se chce toxinů zbavit co nejdříve a všechny tyhle reakce to podporují.
opilý muž
Jak zmírnit kocovinu?
1.       Udržujte v těle dostatek vody
2.       Ráno zajezte kocovinu banánem
3.       Nezatěžujte játra a žaludek léky
4.       Před požitím alkoholu se najezte
5.       Pijte bezbarvý alkohol (bílé víno, vodka, gin…
6.       Vezměte si živočišné uhlí
7.       Snězte kyselé okurky, zavináče nebo utopence