Vánoční tvoření pro rodiče s dětmi

Děti jsou před Vánocemi většinou netrpělivé, protože se nemohou dočkat Ježíška. V prosinci bývají velice často nejhodnější z celého roku. Jsou plni očekávání a naděje, co pod stromečkem letos najdou. Zpříjemněte si čekání na Ježíška takovým vánočním tvořením. Můžete vyrobit opravdu kouzelné dekorace, které nemusí sloužit pouze k ozdobení dětského pokojíčku, ale celého bytu.

hvězdičky

Girlanda

Girlanda je velice krásná, když visí z garnýže dolů. Co takhle si vyrobit vlastní vánoční girlandy? Je to naprosto jednoduché. Nakreslete si šablonu hvězdy. Pokud to neumíte, pěknou hvězdu jistě najdete také na internetu. Můžete mít klidně větší i menší. Hvězdičky si potom několikrát obkreslete na tvrdý papír nebo karton. Z tvrdého papíru je potom vystřihněte, pokud použijete karton, bude lepší je vyříznout. Potom dejte dětem za úkol, aby hvězdičky vymalovali barvami nejprve z jedné strany, následně i z druhé strany. Zvolte typické vánoční barvy. Předem se rozmyslete, do jakých barev budete ladit celkovou výzdobu, abyste vykouzlili opravdu příjemný celkový dojem. Co takhle typická zlatá, stříbrná, červená nebo zelená? Jakmile budou hvězdičky nakreslené, vezměte si stuhu, která bude ladit k vámi zvolené barvě. Můžete použít také jutu, ta je velice efektivní. Připravte si zakoupené malinké dřevěné dekorace nebo třeba korálky. Pak už jen ustřihněte kus provázku, na konec provázku přivažte jeden cíp hvězdičky, do kterého uděláte díru, uvažte pěknou mašličku. Na druhém konci hvězdy udělejte další díru, přivažte další třeba jiný kus provázku, na ten již můžete přilepit také ozdobu nebo navléct korálku. A zase uvážete hvězdu… Takhle pokračujete do požadované délky. Vyrobte si více girland klidně v různých délkách, které potom uvážete vedle sebe na garnýže. Uvidíte, že naděláte spoustu parády.

stomeček

Vánoční papírový řetěz

Dozdobte dětem pokoj vánočním řetězem vyrobeným z papíru. Buď si kupte barevný papír, nebo si můžete nabarvit bílé papíry temperami. Záleží jenom na vás. Volte však takové vánočnější barvy, pro vánoční výzdobu se spíše vyvarujte pestrobarevným řetězům. Ty jsou vhodné spíše na narozeninové párty. Zvolte třeba barvu jako u girlandy. Papír si nastříhejte na proužky, které budete slepovat jeden za druhým vždy tak, že každý další nový papírek provlečete do nově vzniklého očka. Řetězy si udělejte v požadovaných délkách a rozvěste je po pokoji. Pak na ně můžete navěsit také vystříhané vločky.