Ostrov Marlona Branda

Tetiaora je destinace, jejíž název řekne něco jen zkušenému cestovateli nebo cestovateli movitému. Ne každý se sem totiž podívá. Ostrov Tetiaora, kterému se přezdívá „ráj na zemi pro bohaté“, se nachází v Polynésii. Ostrov proslavil svého času i herec Marlon Brando, který ho dokonce koupil a začal tu budovat luxusní sídla. Zamiloval si ho během natáčení slavného filmu Vzpoura na lodi Bounty. Tehdy ještě vypadal ostrov celkem všedně. O pár let později, kdy začal s přestavbou (se kterou domorodci nesouhlasili), se vybudovanému turistickému rezortu začalo jednoduše říkat Brando.
nad vodou bungalovy

– Hotely využívají solární energii.
– Generátory jsou poháněné kokosovým olejem.
– Klimatizace pro svůj provoz používá vodu z mořského dna.
Vše je tedy v souladu s přírodou. Jen pro zajímavost – za jednu noc, kterou stráví pár v bungalovu, zaplatí neuvěřitelných sedmdesát osm tisíc korun. Každý apartmán má svou příjezdovou cestu, terasu, bazén a svou zahradu.

Polynésané jsou opravdu přátelští

Ačkoliv původně zdejší obyvatelé nesouhlasili s budováním tohoto přepychu, získali tu spoustu pracovních míst. Pracují zde totiž výhradně Polynésané. Tento národ má jeden charakteristický znak. Tím je velká vstřícnost. Prostě se tu budete cítit opravdu jako v ráji. Pokud je ovšem Vaše konto také dostatečně vstřícné. Ostrov není oblíbený jen mezi boháči, ale také ho hojně navštěvují mořské želvy. Každým rokem se sem vracejí, aby na tento zemský ráj nakladly svá vejce.
· Tak jako v každém letovisku, které leží v blízkosti moře, i zde jsou základem kuchyně mořské plody.
květinové hlava

Nejoblíbenějším pokrmem je tuňák se zeleninou, který je zalitý kokosovým mlékem. Zvláštností tohoto pokrmu je, že se zmíněný tuňák jí syrový. Pokud byste na ostrov někdy zavítali, možná budete mít štěstí a potkáte tu někoho slavného. Jezdí sem i členové britské královské rodiny.