Ráj dobrodruhů, surfařů a milovníků rumu

Portoriko neboli Puerto Rico (španělsky, tedy domorodým jazykem Portorikánců) je známé jako „perla Velkých Antil“. Ovšem už na počátku dvacátého století byla tato země známá, a to nikoli tak svou přírodou, jako pro své doutníky a také rum, který je pro Karibskou oblast a okolí příznačný.

Španělsky, prosím! Nevýhodou Portorika je, že se zde většinou nedomluvíte anglicky, nebo určitě ne mimo hlavní destinace. Většinou je tady v kurzu španělština.

Castillo San Felipe del Morro aCastillo San Cristóbal
Toto jsou dvě pevnosti na pobřeží na východě a západě ostrova, které rozhodně stojí za to vidět. Jsou to kamenné pevnosti se čtyři metry vysokým zdivem, které sloužily jako ochrana proti nájezdům nepřátel v patnáctém až osmnáctém století.

Kordillera Central
Nejvyšší pohoří tohoto ostrova, které je pokryté hustou zelení. Jedná se o krystalické pohoří, jež uchvátilo už Kryštofa Kolumba, který tento ostrov objevil. Pohoří leží ve vnitrozemí ostrova a je dnes pod správou národního parku Togo Negro, kde je možné si půjčit terénní vůz a celou oblast, která má dvě stě padesát kilometrů, projet na vlastní pěst.

Většina silnic se nachází ve výšce tisíc metrů nad mořem, takže pokud vystoupáte do takové výšky, uvidíte vrcholky hor v mracích a mlžném oparu, proto se zde doporučuje řídit pomalu a velmi opatrně. Můžete zde řídit mezi džunglí, podél divoké řeky, uvidíte deštné pralesy a také narazíte na sopečný kaňon San Cristóbal.

Vodopády Salto Pepe Curet
– V této oblasti se také můžete kochat výhledem na kaskádu
vodopádů padající ze skály. Dole se můžete se jít vykoupat do tůňky, v níž vodopád končí – je to neuvěřitelný zážitek.

Město Maricao
– Tohle město je proslulé výtečnou kávou. Jistě si zde po cestě zastavte, vychutnejte si výhled na ostrov a pochutnejte si na zdejších specialitách.

Cerro de Punta
– To je nejvyšší hora celého Portorika. Určitě pojedete okolo něj, nezapomeňte si s sebou mapu, nebo vyrazte na cestu terénem přímo s průvodcem. Vaše zážitky to ještě násobí.