Problematická plet‘

Problémy s pletí provází většinu dospívajících dětí, ale i plno dospělých se s nimi dennodenně musí vypořádávat. Příčiny jsou ale kolikrát někdo úplně jinde, než by člověka přirozeně napadlo. Dobrou zásadou je příliš nekombinovat kosmetické prostředky, které mají za úkol eliminovat výskyt nechtěným projevům onemocnění pleti. Říká se, že naopak nadměrné používání této kosmetiky výskyt naopak zvyšuje a to je pravý opak toho, co byste od těchto výrobků očekávali a chtěli. Vždy také sahejte po takových přípravcích, které jsou zcela na přírodní bázi a neobsahují tak žádné zbytečně škodlivé chemické látky, které sice pomůže v boji proti akné, ale budou škodit někde úplně jinde a jejichž následky mohou být opravdu drastické.
lžička v krému

Kromě kosmetických přípravků se dá problémům s pletí předejít i například změnou stravovacích návyků. Vyvarujte se nadměrné konzumaci mléka a čokolády. Vlastně nejde tak o čokoládu jako o kakao obecně. Ano, pro někoho to je naprosto nepředstavitelná změna života – žít bez pravidelných dávek čokolády, ale věřte tomu, že uvidíte rozdíly a ty jsou někdy opravdu markantního rozměru. Ke zdravé pleti vám naopak pomůže zdravá strava a dostatek vitamínů. Také se vyvarujte přílišnému líčení. Pamatujte si, že jedna věc je mít problematickou plet‘ a druhá je mít problematickou plet‘, která je ještě zvýrazněna tučnou vrstvou make-upu, který Vám vytvoří mapy a čmouhy přes celý obličej. Vsázejte tedy jen na lehké líčení a naopak nechte svou plet‘ pořádně dýchat. V létě se nebojte opalování. Sluneční paprsky vám mohou pomoc v hojení těchto problémů a navíc vám opálení dodá potřebné krytí na letní měsíce.
akné na tváři
Hlavně nezoufejte. Na světě existuje plno důležitějších problémů, o které by se měl člověk zajímat a rozhodně mezi ně nepatří vzhled a kvalita kůže. Samozřejmě je to velmi důležité, cítit se ve své kůži dobře a nemít ostych před veřejností. Ale je to něco, za co vy nemůžete a když budete dodržovat některé ty zásady a babské rady, tak budete velmi brzo vidět změny.