Požární hlásiče a detektory plynů

Požární hlásiče a detektory plynů jsou v současné době standardem vyšší bezpečnosti a požární ochrany jak v domácnostech, tak i v kancelářích. Montáž požárních hlásičů je vlastně tím nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak výrazně zvýšit požární ochranu našich domácností. Požární hlásiče dokáží totiž detekovat vznikající požár a následně upozornit své okolí na nebezpečí nadýchání jedovatých zplodin a udušení.
hasič u ohně


Jak požární hlásič vybrat


Správným výběrem požárního hlásiče si zajistíme optimální ochranu naší domácnosti a minimalizujeme jak případné vzniklé škody při nehodě, tak komplikace při použití. Jednoduše vybrat správný požární hlásič, anebo plynový hlásič vám napomůže jejich rozdělení:

Kouřový požární hlásič má nejuniverzálnější použití. Jsou vhodné jak do domácnosti, tak i do kanceláří. Zároveň jsou také nejžádanější, neboť se využívají v devadesáti pěti procentech instalací. Nejsou však vhodné do prostor, kde se vytváří pára, anebo kde je veliká prašnost, jako jsou koupelny, prašné provozy a místnosti s krbem či kamny.

Hlásič oxidu uhelnatého se umisťuje ke karmám a také ke kotlům. Zajišťuje bezpečnost a upozorňuje na vznik jedovatého oxidu uhelnatého.

Hlásič hořlavých plynů se instaluje tam, kde jsou jakékoliv spotřebiče, které se používají na plyn, nebo kde jsou uskladněné plynové bomby. Rovněž je vhodné do stejného prostoru umístit i plynový hlásič. Toto zařízení je velice citlivé a včas nás upozorní na jakýkoliv únik plynu. Reaguje takto na všechny silně hořlavé plyny.
požární hlásič

Ionizační požární hlásič, který se používá do prostor, kde není možné použít kouřový hlásič požáru z důvodu prašnosti, anebo vlhkosti. Není však vhodný do místností s krbem, či kamny.

Teplotní požární hlásič je vhodný do místností, kde může dojít k tvorbě kouře, jako jsou například kotelny a také místnosti s krbem či kamny. Tento detektor funguje na principu rychlého nárůstu teploty, takže u něho není problémem kouř z kamen, či krbu.