Požární hlásiče a detektory plynů

Požární hlásiče a detektory plynů jsou v současné době standardem vyšší bezpečnosti a požární ochrany jak v domácnostech, tak i v kancelářích. Montáž požárních hlásičů je vlastně tím nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak výrazně zvýšit požární ochranu našich domácností. Požární hlásiče dokáží totiž detekovat vznikající požár a následně upozornit své okolí na nebezpečí nadýchání jedovatých zplodin a udušení.
hasič u ohně

Jak požární hlásič vybrat

Správným výběrem požárního hlásiče si zajistíme optimální ochranu naší domácnosti a minimalizujeme jak případné vzniklé škody při nehodě, tak komplikace při použití. Jednoduše vybrat správný požární hlásič, anebo plynový hlásič vám napomůže jejich rozdělení:
v Kouřový požární hlásič má nejuniverzálnější použití. Jsou vhodné jak do domácnosti, tak i do kanceláří. Zároveň jsou také nejžádanější, neboť se využívají v devadesáti pěti procentech instalací. Nejsou však vhodné do prostor, kde se vytváří pára, anebo kde je veliká prašnost, jako jsou koupelny, prašné provozy a místnosti s krbem či kamny.
v Hlásič oxidu uhelnatého se umisťuje ke karmám a také ke kotlům. Zajišťuje bezpečnost a upozorňuje na vznik jedovatého oxidu uhelnatého.
v Hlásič hořlavých plynů se instaluje tam, kde jsou jakékoliv spotřebiče, které se používají na plyn, nebo kde jsou uskladněné plynové bomby. Rovněž je vhodné do stejného prostoru umístit i plynový hlásič. Toto zařízení je velice citlivé a včas nás upozorní na jakýkoliv únik plynu. Reaguje takto na všechny silně hořlavé plyny.
požární hlásič
v Ionizační požární hlásič, který se používá do prostor, kde není možné použít kouřový hlásič požáru z důvodu prašnosti, anebo vlhkosti. Není však vhodný do místností s krbem, či kamny.
v Teplotní požární hlásič je vhodný do místností, kde může dojít k tvorbě kouře, jako jsou například kotelny a také místnosti s krbem či kamny. Tento detektor funguje na principu rychlého nárůstu teploty, takže u něho není problémem kouř z kamen, či krbu.