Muži se za problémy s prostatou často stydí

Pro muže asi není nic horšího, než když ho v noci často vytáhne z postele pocit potřeby dojít si na toaletu. I když potřeba vymočit se je tak intenzivní, na záchodě ho překvapí pouze slabý proud moči a neustálý pocit nevyprázdněného měchýře. Muži jsou tvrďáci, a tak se za své problémy často stydí nejen před svým okolím, ale i sami před sebou. To je ale velká chyba, včasné odhalení jejich problému totiž může zabránit řadě zdravotních komplikací.
toalety muži
Kdy je čas na návštěvu u lékaře?
K lékaři je vhodné zajít ihned po odhalení tohoto problému. Pokud muž potřebuje za noc vstávat více jak 3x, je to již na pováženou. Jsou to sice komplikace, o kterých si mnohý muž myslí, že mu zase tak moc život nekomplikují, ovšem pokud se k lékaři nakonec přeci jen dostaví, může již být nemoc ve fázi, kdy je uzdravování složité a na jednoduchou léčbu je již pozdě. Návštěvu neurologa by proto pánové neměli vůbec odkládat.
stařec s kloboukem
Je vyšetření bolestivé?
Vyšetření prostaty vůbec nebolí, proto není potřeba se něčeho obávat. Včasná návštěva lékaře vám otevře cestu k léčbě, která přinese výraznou úlevu a návrat ke kvalitnímu životu.

Co je to prostata?
Prostata je pohlavní žláza, která způsobuje problémy především mužům středního a vyššího věku. V mládí muže má prostata velikost hrášku, ovšem s postupným uvolňováním mužských pohlavních hormonů postupně roste, a když dosáhne takové velikosti, kdy tlačí na močovou trubici, začne muž pociťovat známé potíže s močením, které se s přibývajícím věkem zhoršují.
znamení wc
Jak se prostata léčí?
Čím dříve se problémy s prostatou začnou léčit, tím je větší šance na úspěšné vyléčení. V první fázi onemocnění většinou stačí nasadit léky, které zpomalují zvětšování prostaty. Pokud by byla tato léčba neúspěšná, případně pokud by nastaly nějaké zdravotní komplikace, následuje léčba chirurgická.