Nejznámější národní parky USA

Spojené státy americké jsou zemí, která toho turistům nabízí opravdu tolik, že to snad ani za jeden život není možné všechno stihnout navštívit. Pokud patříte mezi milovníky krásné přírody, určitě si nenechte ujít místní některý z místních národních parků. Ochrana přírody je ve Státech na velice dobré úrovni. Přinášíme vám výběr některých skutečně zajímavých národních parků, které si určitě zaslouží vaši pozornost.
gejzír v usa
Yellowstone
Začněme tím nejstarším z nich! Yellowstone se rozkládá v oblasti Skalistých hor ve státech Wyoming, Montana a Idaho. Založen byl již v roce 1872, což z něj dělá ten vůbec nejstarší nejen v USA, ale i na celém světě. Návštěvníky zde čeká dechberoucí pohled na horské štíty. Mnohem zajímavější jsou však četné termální prameny, jezírka s vroucí vodou, gejzíry a podobně. Leží totiž ve vulkanicky velmi činné oblasti. Centrem oblasti je stejnojmenný supervulkán – sopka neuvěřitelných rozměrů, která sice na povrchu netvoří charakteristický kužel, ale jeho výbuch by potencionálně dokázal zlikvidovat život na zemi.
hlava aligátora
Everglades
Jedná se v podstatě o naprostý opak předchozího. Leží na Floridě a byl vyhlášen na ochranu místního ojedinělého ekosystému bažin a mokřadů. Vlhké subtropické podnebí zde vytvořilo síť vzájemně propojených mělkých jezírek, která zarůstají travinami. Žijí zde například obrovští aligátoři. Návštěvníci se zde pohybují na vznášedlech v doprovodu místních průvodců. Pozor – sami se zde raději nepohybujte, neboť hrozí různá nebezpečí – od útoku aligátora až po to, že vás náhle stoupající vody mohou odříznout od cesty zpět!
yosemite národní park
Yosemitský národní park
V Kalifornii můžete obdivovat krásy pohoří Sierra Nevada. Nejznámější horou je El Capitan – žulová stěna vystupující z okolní rovinaté krajiny. Oblast je oblíbená mezi horolezci, nebo´t zdejší stěny jsou považovány za jedny z nejtěžších na zdolání. Pro milovníky horské turistiky je Yosemite „povinností“, neboť tudy vede světoznámá stezka Pacific Crest Trail.