Móda mladých, nad kterou zůstává rozum stát

Kromě tří hlavních stylů, kterými teenageři děsí své rodiče a které najdete popsané zde: , je dnes v módě i spousta dalších stylů oblékání, nad kterými zůstává rozum stát.

kšiltovky

Roztrhané kalhoty
Z neznámého důvodu si módní průmysl přidělává práci s tím, aby nově vyrobené kalhoty roztrhal a zničil. A v obchodech se po takových kouscích jen zapráší. I v zimě tak vídáme v ulicích dámy, které mají doslova rozervané nohavice vejpůl a určitě jim pěkně táhne na podvozek, ale vůbec jim to nevadí, neboť na sobě mají velmi módní kousek.

Šortky
Na všem je třeba šetřit, a tak se místo kraťasů, které chytře zakrývají nelichotivé části stehen, prodávají extra krátké šortky, které ukazují všechno až po spodní část zadku. Jejich nositelky už nepřemýšlejí o tom, jestli se hodí, aby chodily na veřejnosti polonahé. Prostě to hrdě nosí, protože je to v módě.

Krátká trička
Móda kalhot s vysokým pasem přinesla další trend, a to zkracování triček, mikin i bund. Je totiž třeba, aby dívkám v každém ročním období byl vidět alespoň pruh kůže nad pasem. V obchodech tak mnohdy narazíte na trička, která jsou jakoby náhodně ustřižená a jejich délka sotva stačí nad pupík. Sehnat dlouhé tričko je dnes opravdu umění.

rifle

Overaly
Overal je zvláštní kus oděvu, který je zároveň kalhotami i košilí nebo topem. Zkrátka jeden kus, ke kterému už nic dalšího nepotřebujete. Nikdy nebyl příliš oblíbený mezi širokou veřejností, protože na většina žen nevypadá moc dobře. Spíš vůbec dobře. Musí mít hodně chytrý střih a zajímavé detaily jako pásek či nášivky, aby nevypadal jako pyžamo. A jeho nositelka by měla v ideálním případě být vysoká a štíhlá. Nicméně overal už dneska nosí každá dívka, která ho objeví coby super módní kousek v konfekci. Výsledek je však většinou dost rozpačitý.

Legíny
Móda legín už naštěstí ztrácí na intenzitě, ale před pár lety byla města doslova zamořena legínami. Na některých dívkách a ženách vypadají černé a dobře padnoucí legíny z dostatečně silné látky výtečně, je však třeba umět je nosit. Na spoustě ostatních žen však nekvalitní legíny vytvořily dost nelichotivý obraz, kdy pod nimi prosvítají kalhotky, cedulky, zářezy, špeky a zkrátka všechno, co nikdo vidět nechce. Legíny by se totiž měly nosit opravdu s rozumem a jejich účel je nosit je pod šaty či dlouhé triko, případně na cvičení. Není to oděv na každodenní nošení jako náhrada kalhot. To však bohužel téměř nikdo nechápe.

Kšiltovky
Kšiltovky mají kšilt, který má za cíl stínit slunečný paprsky. Nosí-li se kšiltovka při zatažené obloze, v dešti, nebo kšiltem dozadu či na stranu, její efekt poněkud opadá. Z kšiltovky se totiž stal moderní nástupce povinné pokrývky hlavy. Dříve lidé nosili slušivé klobouky, dnes nosí všichni neslušivé kšiltovky. Je úplně jedno, jak stupidně vypadá kšiltovka s rovným kšiltem nebo jak špinavá a vyšisovaná čepice je. Především chlapci a muži ji nosí denně, dál a dál, nehledě na okolnosti a zásady slušného chování.