Volba sedačky je zapeklitá situace

Prioritou každého zařizování vašeho bydlení je zařídit si ho, co nejlépe a nejpohodlněji. Dominantou při vašem výběru nábytku a doplňků, bývá sedací souprava do obýváku, která je určená nejenom pro vaše spokojené posezení, ale i pro pohodlí všech vašich návštěv, které k vám zavítají Z toho důvodu je volba sedačky pro váš dům, nebo byt nepochybně tou nejtěžší volbou, která bývá často zdlouhavá.

sedačka s lenoškami

Co zohlednit, při správným hledání a konečném výběru?

1. VELIKOST – každá vaše volba se musí zaměřit především na dané rozměry vaši budoucí sedačky. Máte v místnosti dostatek místa pro robustní sedací soupravu s několika křesly, nebo raději uvítáte jeden kus nábytku v podobě dlouhé sedačky s malými taburetky? Základním pravidlem je, že každá sedačka vám musí přesně padnout do vámi zvoleného prostoru.

pohovky ze dvou stran)¨

2. MATERIÁL – krokem k dokonalému vzhledu je vybrat si co možno nejlepší materiál. Myslete dopředu a myslete na všechno. Materiál vaší sedací soupravy musí být odolný vůči skvrnám, nebo by se aspoň měl snadno a dobře čistit. Můžete si vybrat i kombinované typy, kde máte spodek sedačky a její sedací část rozdělenou na dva druhy materiálu. Dnes už také existuje možnost, nakombinovat si povrch sedačky dle svých představ, nebo využít široký výběr navlékacích potahů, které jednoduše můžete vyprat.

3. SPANÍje nutné zdůraznit fakt, že i když se na všech sedacích soupravách dá vyspat, ne každá je k tomu i cíleně určená! Pokud předem víte, že ji plánujete často rozkládat pro potřeby spánku, porozhlédněte se po druhu vhodnému ke spaní. Jedině tak se vyhnete příliš brzkému vrzání a opotřebení, častým rozkládáním. Sedačky přímo určené na každodenní spaní jsou vyráběné pro tyto účely a vydrží takovou zátěž mnohem lépe bez sebemenšího zničení.

4. VÝŠKU – důležitým faktorem, pro dokonalý výběr musí zahrnovat i výšku adekvátní k sezení a vstávání. Příliš nízko položená sedačka může později vám, nebo vašim blízkým způsobovat potíže při vstávání. Taktéž jak není vhodné mít při sezení kolena moc vysoko. Myslete i na nohy sedačky, které když budou vysoké, bez problému se pod ni dostanete vysavačem, v jiném případě budete nuceni sedačku pořád odsouvat a uklízet pod ní.