Kolik stojí velký pes

Jakýkoli mazlíček něco stojí, ceny granulí, veterináře, antiparazitik, potřeb pro chovatele a hraček pro psa se mohou vyšplhat a do deseti tisíců korun. Pokud máte rodinný rozpočet napjatý, pak si koupi většího psa rozmyslete, o psa se totiž musíte postarat za každé situace a nebude trpět jenom proto, že jste si jeho koupi pořádně nerozmysleli. Pes není věc ale živá bytost a na to myslete.
lovecký pes

Krmivo

Základní složka psího krmiva by mělo být maso. Pokud budete kupovat pejskovi granule, pak určitě nekupujte nejlevnější na trhu, ale koukejte především na obsah masa v granulích. Pokud si nevíte rady s výběrem granulí, obraťte se na chovatele, který měl pejska před vámi. Určitě vám krmivo poradí. Další možností krmení pejska je BARF. BARF je složený ze syrového masa a zeleniny. Ať budete krmit masem nebo granulemi, počítejte u většího psa s částkou kolem 1000 až 15000 Kč. Dalšími náklady jsou vitamíny pro psa, tvaroh či vajíčko na přilepšenou.

Šetření peněz na krmivu se vám může šeredně nevyplatit především ve výlohách na veterinární péči.
černý pes

Veterinární péče

Běžná veterinární péče stojí asi 1000 Kč ročně. Jedná se o běžná očkování, odčervení psa a běžnou kontrolu. Problém však může nastat třeba, pokud bude mít pes úraz nebo prostě jednoduše onemocní. Pak se mohou výdaje za veterinární péči vyšplhat na desetitisícové částky. I obyčejná kastrace u velkého psa stojí od pěti tisíc výše.

Chovatelské pomůcky

Ceny obojků, vodítek a známek se pohybují v řádech stokorun. Ale třeba pořádný pelech pro psa vás může vyjít kolem tisíci korun. Tyto náklady se v průběhu psího života opakují a tím pádem s nimi počítejte asi 4x.

Při pořízení psa myslete právě na tyto náklady, které vás budou čekat během života psa. Pokud máte problém najít peníze v rodinném rozpočtu, pak si pořiďte jiné zvířátko než psa.