Kam se vydat za hranice v jarních měsících

Pomalu ale jistě se zbavujeme letošní zimy a na řadu přijde jaro. Je doslova za dveřmi – dny se prodlužují a sníh vystřídal déšť. Obleva už postupuje i do hor a my se připravujeme na to, že se brzy začne oteplovat.

Slunce už má sílu a sněhu ubývá i ve vyšších polohách. Nejspíš je na čase přemýšlet o tom, kam se vydat o jarních prázdninách, nebo o Velikonocích, případně kam se podívat po Evropě na prodloužený víkend. Kam se vydat, abychom si připomněli teplo a přepnuli tělo do jarního režimu se vší parádou? To vám poradíme právě v tomto článku.

Kypr
Na jaře je nejlepší zamířit do středomoří. A proč právě tam? Protože to není úplně daleko a navíc tam teď není sezona, takže to znamená, že města nebudou přeplněná a pokud máte v plánu si například prohlížet památky nebo se procházet v přírodě či si užít nádherné scenérie, rozhodně byste neměli vynechat jarní Kypr. A co všechno na Kypru můžete objevit?
Přátelskou atmosféru
Středomořské podnebí
Zemi bohatou na historii a památky
Kvetoucí přírodu doslova všude, kam se podíváte
Můžete se vydat na trek, na kola, nebo si ostrov prohlédnout na motokárách či motorkách. Procházky ale také nezahazujte, zvláště v Pafosu jich najdete víc než dost.

Provence
Jižní část pobřeží přímo láká k jarní romantice. Všechno tu kvete, slunce zde svítí i deset hodin denně, což je oproti našim sotva šesti hodinám světla doslova luxus. Pokud natrefíte na slunečné počasí, můžete se radovat z poměrně vysokých teplot okolo dvaceti stupňů celsia.

Sicílie
Jaro je ideální období pro to, abyste si prohlédli památky, kterých je na Sicílii víc než dost. Etna bude nejspíš ještě pokryta sněhem, ale pobřeží bude mít dostatečně vysokou teplotu, abyste si mohli prohlédnout řecké a římské ruiny. Určitě byste měli projet celé Palermo a prohlédnout si zdejší mozaiky.