Jak začít korigovat Váš čas strávený na internetu?

Odepsat na email, odepsat na SMS, zhlédnout nové video, které přidala Vaše kamarádka na Facebook, projet Instagram. Tyto aktivity mohou ve výsledku dát až šest hodin strávených na mobilu. Dnešní doba po nás mnohdy vyžaduje naši neustálou přítomnost na počítači a připojení k Wi-Fi. Jak tedy omezit na minimum nutkání po telefonu a počítači? Máme tu pro Vás tipů, které by Vám mohly pomoci! Vyzkoušejte některé z nich a uvidíte, že bez mobilu je život mnohdy lehčí!
tabletový počítač

Knížky, knížky a ještě jednou knížky!

Pokud se Vám v autě či tramvaji nedělá špatně, když si čtete nové příspěvky na Twitteru, nebude Vám nevolno ani při čtení knihy. Zvolte v nejlepším případě naučnou literaturu nebo takovou, při které si odpočinete. Rozšíříte své obzory, a pokud Vás příběh či téma knihy zaujme, na mobil si ani nevzpomenete. Zároveň si procvičíte své oči, které jsou po neustálém koukání do mobilu velice zlenivělé.

Poslouchání hudby

Poslouchat dobrou muziku můžete i bez připojení k internetu, dokonce i při režimu,,letadlo“. Naladíte se na lepší den, odreagujete se a neslyšíte ruch, ve kterém se pohybujete. Zároveň se při poslouchání hudby můžete dobře proběhnout a zacvičit si, což můžete brát jako další alternativu toho, jak se oprostit od mobilních zařízení.
zoufalý panáček

Vytvořte si rutinu

Protože není jednoduché se od internetu odpoutat na sto procent, vytvořte si rutinu a stanovte si čas, ve kterém budete zprávy a novinky kontrolovat. Každý den ji dodržujte a dodržujte i limit, který si stanovíte. Stačí věnovat mobilu či počítači patnáct minut, po obědě dvacet minut a večer patnáct minut. Avšak večer buďte se světlem z mobilu a počítačové obrazovky opatrnější, jelikož náš mozek obsahuje melatonin reagující na světlo, který nás zároveň uvádí ke spánku. Čím více světla náš mozek dostává, tím méně je unavený. Naše tělo pak světlo z mobilu večer mate a nemůžete usnout.