Vydejte se po stopách českých filmů!

Začínáme neoblíbenější českou pohádkou!
Pokud chcete zavítat na místa, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku, musíte se vypravit na hrad Švihov, který leží v okrese Klatovy na západě Čech. Gotický vodní hrad ve filmu představoval statek, na kterém žila Popelka s Dorou a macechou. Konírna, ve které byl ustájený Jurášek, dnes slouží jako výstavní sál. Je jasné, že filmový štáb některá místa upravil, například před natáčením postavil dřevěné schody, které vedly do domu. Pokud budete mít dostatek času, můžete se ještě vypravit do Mezihoří, které je vzdáleno jen 3 km. Za ním se totiž nachází slavný rybník, ve kterém se v ledové vodě vykoupala Dora i s macechou. Ve skutečnosti se představitelka Dory v rybníce vůbec nenamočila, neboť byla v jiném stavu, a tak ji skvěle nahradila kaskadérka.
švihov hrad
Pozor na kochání, pane doktore!
Ve Středočeském kraji leží obec Křečovice. Natáčela se zde slavná komedie: Vesničko má středisková a je fakt, že její okolí opravdu stojí za kochání! Nad vesnicí u božích muk je nádherný výhled do okolí. Z Prahy sem dojedete ani ne za hodinu. Kromě filmu se mohou Křečovice pyšnit i slavným rodákem, houslistou Josefem Sukem. Přímo na návsi se odehrála nejedna scéna filmu a každého návštěvníka jistě potěší fakt, že se za těch třicet let příliš mnoho nezměnilo. Stále funguje i Zemědělské družstvo. Ani Otíkova chalupa se příliš nezměnila. Zkrátka pokud se sem vypravíte, budete mile překvapeni, kolik známých míst a budov při své toulce vesnicí a jejím okolím potkáte.
hrad krakovec
Ať žijí duchové na Krakovci!
Romantický hrad Krakovec byl domovem Leontýnky i rytíře Brtníka z Brtníku. Nachází se asi 15 kilometrů jihozápadně od Rakovníka. Zřícenina hradu se nachází k pěkné krajině chráněné oblasti Křivoklátsko. Film se zde natáčel v roce 1976. Hrad je dominantou samostatné obce stejného názvu. Jedná se o maličkou obec, přesto budete-li mít žízeň, můžete se občerstvit v hospodě U Hradu. Nezapomeňte vzít s sebou na výlet děti a při cestě na hrad si můžete prozpěvovat některou ze skvělých písniček Svěráka a Uhlíře, které ve filmu zazněly.