Často řešená ložnice

I když byste si přáli, aby byla alespoň jedna místnost vaší osobní a měli jste v ní dostatek soukromí, někdy je potřeby myslet prakticky a jednoduše ustoupit. Mnoho domácností žije tak, že samostatnou ložnici jednoduše nevlastní. Ovšem je nevyhnutelné, aby se i rodiče měli kde vyspat a z toho důvodu se rozhodnou pro možnost, mít obývací pokoj jako místo, kde můžou spát.
nohy na stole

Gauč nebo postel?

V případě, že je to i váš případ a z hlediska nedostatku místa nebo uvolnění pokoje pro děti, jste se rozhodli pro možnost mít ložnici v obývacím pokoji, je dobré promyslet, jak se v něm dobře vyspat a taktéž i na čem.
Zpravidla je tomu tak, že do menšího obýváku nelze umístit jak sedací soupravu, tak i postel. Navíc to ani nevypadá dobře, pokud máte návštěvu a celou dobu, co u vás je, má před sebou pohled na vaši postel, ve které spíte. Nabízí se tedy možnost – mít luxusní gauč, který bude sloužit i pro potřeby spaní. Na trhu je naštěstí dostatečně velké množství pohovek, které je možné využívat na každodenní spaní a rovněž i matrací, které vám poskytnou ještě příjemnější a bezchybný spánek.
obrazy kolem gauče

Nejen málo soukromí, ale i místa

Samozřejmě, že soukromí v obývacím pokoji vám bude chybět více než kdykoliv předtím. Co vás však může omezovat, je nedostatek osobního prostoru a taktéž i místa. Jelikož je obývací pokoj místností, která je všem na očích a většina rodinných příslušníků, ale i návštěv se situuje právě v něm, nesmíte mít nic jen tak pohozené nebo příliš místnost zaskládat vašimi osobními věcmi.
Je na místě zvolit si místo větší šatní skříně – komodu. Pokud je to nutné, tak i dvě, protože budou díky jejich velikosti zabírat méně místa a váš pokoj vám příliš nezaskládají. V případě, že budete mít ložnici v nejvíce navštěvovaném pokoji, nezapomeňte si v něm dopřát alespoň takovou maličkost, jakou jsou dveře. Díky nim se vám dostane alespoň částečného klidu a ničím nerušeného spánku.