Vysavač do bazénu patří do běžného příslušenství

Vysavače do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac známe trojího druhu. Jsou odstupňované podle toho, jak velkou námahu musíme při čištění bazénového dna vynaložit.

První typ je plně automatický, jsou to robotické systémy zcela nezávislé na vnějších okolnostech a mohou pracovat za každých podmínek a okolností. Nejčastěji se nasazují do akce v průběhu nočních hodin, aby byl bazén připraven ke koupeli již brzy ráno. Mají svůj vlastní pohon, pohybují se po dně naprosto cíleně tak, že nevynechají ani centimetr čtvereční a mají také svou vlastní filtraci, takže nevyžadují připojení k externímu filtračnímu okruhu s čerpadlem. Ale něco za něco, jestliže máte doma tak výkonnou a vyspělou techniku, také za ni musíte zaplatit, robotické vysavače jsou poměrně drahé, počítejte s investicí v desítkách tisíc korun.

vysavač v bazénu

Druhé typy jsou poloautomaty, připojené k filtraci u bazénu. Jsou sice samočinně pohyblivé, ale pohyb po dně je náhodný a může se stát, že některou trasu projede vysavač vícekrát a jinde se naopak neobjeví. Přesto nepředstavují špatnou volbu, neboť šetří váš čas i námahu, a můžete svůj čas využít efektivněji.

dno bazénu

Třetí, nejlevnější vysavače jsou docela obyčejné nástavce na teleskopickou tyč, s nimiž musíte vykonávat pohyb vy sami. Jsou obdobou vysavačů na koberce, ovšem pokud se domníváte, že robotika odsaje nečistoty lépe, pak se mýlíte. I ruční nástavce mají svůj význam, vše záleží na vašich schopnostech a pečlivosti. Pokud pracujete systematicky, nečistot se zbavíte velmi efektivně. Nástavec se připojuje k bazénové filtraci podobně, jako u poloautomatických strojů a dokáže si poradit v podstatě se vším, co se na dně nachází. Ruční vysavače mají další výhody – pořídíte je za pár stokorun a navíc je tento pohyb velmi prospěšný pro vaši fyzickou schránku a je svým způsobem i zbraní proti chronickému stresu. Uvolněné endorfiny z fyzické práce vám zároveň zlepší náladu.