Požadavky na povrch jsou různé

Drsnost a vlastnosti

Při výrobě máme na daný produkt určité požadavky, aby splnil svůj účel a měl jistou životnost, protože jistě by si zákazníci nekupovali převodovku, která by se po pár hodinách provozu rozsypala. Dále jsou tu jisté nároky, na cenu, kdy nemůžeme jít moc dolů s kvalitou, protože potřebujeme právě dostatečnou únosnost a kvalitu. Jsou však ekonomické varianty, kdy se levnější materiál obloží dražším a podobně. Často řešeným bodem je také povrch materiálu.

povrch poklopu

Může to být kvůli vzhledu, protože když si koupíme litá kola na auto, tak chceme, aby vypadali opravdu hezky. Ovšem kromě vzhledu je to také důležité u dosedacích ploch a jiných, kdy potřebujeme dosáhnout určité drsnosti. Takový odlitek je dost hrubý, a proto na místech, kde bude třeba šroubové spojení, tak na dosedací ploše se dá využít broušení. Samozřejmě vše se to odvíjí od konkrétního případu, kdy musíme situaci správně vyhodnotit.

Pískování využijeme i na velkých plochách

Kromě broušení tu máme i řadu jiných metod. Samozřejmě záleží na tom, jakým směrem se naše firma orientuje a jaké produkty vyrábí. Nyní se podíváme na metodu tryskání, jenž má i u nás bohaté zastoupení, přičemž výhody jsou opravdu značné. Celý postup funguje tak, že nám abrazivní částice naráží na povrch a odebírají tak materiál, přičemž energii jim zajišťuje stlačený vzduch. Proto tryskací box bývá napojen na výkonný kompresor.

struktura kovu

Ovšem kabinové pískováčky nejsou rozhodně jediným typem, protože dále tu máme mobilní pískováčky https://piskovacky.cz/259-mobilni-piskovacky-vse. Ty mají výhodu v tom, že můžeme opracovávat i velké plochy, dostávat se do záludných míst a tak dále. Obsluha musí mít v tomto případě ochranný oblek a pomůcky, protože částice létají do okolí, s čímž musíme počítat. Sortiment je skutečně široký, takže si můžete snadno vybrat pro své využití včetně potřebného vybavení, a proto budeme kompletně připraveni provádět tryskání správně.