Proč zvolit neviditelná rovnátka?

V současné době je na trhu celá řada rovnátek, díky kterým můžete dosáhnout hezkého a zdravého postavení zubů. Patří sem zejména rovnátka snímací, na pevno nebo ta neviditelná. Jak již název napovídá, neviditelná rovnátka jsou taková, která nelze na první pohled vidět. V současné době se takto nazývají dva druhy rovnátek.
První z nich jsou klasická rovnátka na pevno, která jsou umístěna ze zadní strany zubů. Jedná se o klasické zámečky, jen s tím rozdílem, že jsou na první pohled okem zcela neviditelná. Výhodou tohoto typu je vysoká efektivita za poměrně příznivou cenu.
žena s hezkým úsměvem
Nicméně i u zámečků připevněných z vnitřní strany zubů je velký problém s hygienou. Kov z chrupu nelze sundat a je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla k tomu, aby se zuby nezačaly pod zámečky kazit. Také je nutné se vzdát některých potravin, aby nedocházelo k poruchám a zanešení rovnátek.
Druhým typem neviditelných rovnátek jsou tak zvané Invisalign rovnátka. Jedná se o plastové folie, které jsou na zubech téměř neviditelné. Jejich nespornou výhodou je možnost kdykoliv rovnací aparát vyjmout a provést řádnou hygienu zubů. Především díky tomu se zuby nekazí. Nicméně vzhledem k tomu, že tento typ je na trhu zatím horkou novinkou, je poměrně drahý. Mohou si jej tak dovolit jen finančně zajištěné osoby.
Nicméně jakmile přijdete poprvé do ordinace, specialista vám měl vždy přesně stanovit diagnózu a předběžnou cenovou kalkulaci. Potom už je jen na vás, zde se rozhodnete do celé léčby investovat finanční prostředky či nikoliv. Dobrého doktora poznáte i tak, že první návštěva by měla být vždy zdarma.
žena s rovnými zuby
Důvodů proč investovat do libovolného typu neviditelných rovnátek je hned několik. Hlavním z nich je výsledek. Dosáhnete snadno a rychle dokonalého postavení zubů aniž byste se museli stydět za svůj úsměv. Vždyť i ty nejznámější Hollywoodské hvězdy využívají tohoto typu rovnátek.