Připravte si hrníček


Pokud máte rádi čaj, nejspíš jste zvyklí si ho dva snad denně. Čaje se dají pít po celý rok, protože skvěle chutnají i studené. Mnoho lidí má ale čaje spojené spíše se zimou a podzimním obdobím, kdy si čaje připravuje většina lidí aby se zahřáli po příchodu domů. Čaje si mnoho lidí připravuje také to termosky mimo domov, protože není nic lepšího než si dát doušek vašeho oblíbeného čaje třeba na procházce se psem.

Čajů jsou tisíce druhů
Většina lidí zná čaj černý, zelený, bílý a ovocný. Existuje ale také červený čaj a jejich směsi. Za čaj se také považují sušené bylinné směsi, které mnoho lidí napříč světem využívá k léčbě mnoha zdravotních problémů či k jejich prevenci. Jedním ze zajímavějších čajů je oolong čaj, který není ani zelený ani černý. Je něco mezi. Jeho chuť je velice zvláštní, protože nechutná jako běžné čaje, na které jste zvyklí. Chutná lehce nasládle a přesto je svěží.

oolong čaj

Proč ho pít?
Protože je zdravý. Říkáte si že to jsou asi všechny čaje, nicméně oolong obsahuje celou řadu vitamínů, které z něj dělají jeden z nejzdravějších čajů vůbec. Mezi ně patří vitamíny B, C a E a dokonce v něm najdete i vitamín K, který běžně v mnoha potravinách a nápojích nenajdete. Také dodává energii takže můžete vyhodit nezdravé energetická nápoje a místo nich si dát tento zdravý a skvěle chutnající čaj.

konvička čaj

Pozor na přípravu
Pokud jste zvyklí si zalévat vařící vodou obyčejné sáčkové čaje ze supermarketu, a chcete zkusit kvalitní sypané čaje, budete se je muset naučit připravovat. Zrovna oolong by se měl zalévat vodou o 80 stupních, takže si dejte pozor na to, abyste ho nezalévali vařící vodou. Louhuje se jen necelé tři minuty.

Oolong vás dostane hned po zalití vodou, kdy se začne výsledný nápoj zabarvovat do zlatavé barvy. A když ho ochutnáte, může z něj být váš nový oblíbený čaj. Dopřávejte si kvalitu, má to smysl.