Kdo nám vybourá dveřní futra


Stavební a demoliční práce patří k činnostem, na které si každý rozhodně netroufne. Nemůžete očekávat, že klavírista popadne do ruky sekáč a pětikilovou palici a začne jednat. Anebo žena, co se doma stará o tříměsíční miminko, a je sama bez manžela či přítele. Možná vás napadá, že ženy na mateřské a hudebníci zas nebudou poptávat stavební práce a nebudou mít v plánu bourat dveřní futra a příčky ve svém bytě, ale život někdy přináší takové momenty a zvraty, že byste nic takového neočekávali, a přesto to přijde. Například v den, kdy vám odejde na věčnost někdo z prarodičů, a vy po nich zdědíte dům, do něhož se chcete nastěhovat a konečně se zbavíte břemene v podobě zátěže z plateb předraženého nájemného v městském bytě.

demoliční a vyklízecí práce

Stěhování do domu po rodičích či prarodičích a jeho rekonstrukce „za provozu“ je celkem reálná situace, a tak se nedivte, že někdo poptává ruční bourací práce dle ceníku, zveřejněného na Internetu. Co to vlastně obnáší a jaké výhody přináší svěřit práci odborníkům?

vybourání futer

Nic na vás nespadne – bourání zdiva, oklepávání omítky, odřezávání trámků, výměna střešní krytiny a podobné náročné ruční práce jsou riskantní v tom, že na vás může kdykoli cokoli spadnout. Proto se tu také uplatní ochranná přilba, ale pád stavebního materiálu můžete zaznamenat i na hrudníku, na ramenou nebo na břiše, a to může být taktéž nebezpečné.

Žádný tenisový loket – kdo není trénovaný a bude bušit kladivem do zdi, snadno si přivodí úraz v podobě tenisového lokte, pohmožděnin, namožených kloubů a vaziva. Nevyplatí se riskovat a hazardovat se svým zdravím jen kvůli tomu, že byste to rádi zvládli sami, i když vám na to nestačí síly.

Špatný odhad – pokud špatně odhadnete chování konstrukce a uhodíte do ní tak, že se na vás zřítí, anebo nevratně zničíte to, co jste nechtěli, bude vás to mrzet. Jenže „pozdě bycha honit“, to jste si měli rozmyslet dříve a měli jste důvěřovat lidem, co své práci rozumí.