Pohovka nejen na sezení

Gauče patří mezi standardní vybavení takřka všech obývacích pokojů nejen v naší zemi. To však není důvod, abyste při výběru tohoto nábytku zvolili běžnou pohovku, která možná bude vypadat k světu a zároveň bude i pohodlná, ale nic víc. Gauče toho mohou umět daleko více. Dobrým příkladem jsou speciální rozkládací pohovky, které jsou čím dál tím více populárnější. Už z jejich názvu můžete poznat, že od normálních gaučů se odlišují, a to dosti razantním způsobem. Dají se totiž rozložit do podoby postele, což je vlastnost, která rozhodně stojí za ocenění.
vzorovaná pohovka

Není dražší

Dobrou zprávou pro všechny šetřílky je, že i když má tento druh pohovky i další funkci, na ceně se to nijak neprojevuje. Naopak. Často bývají rozkládací gauče levnější než klasické modely. V tomto směru samozřejmě záleží na značce, velikosti, použitém materiálů a dalších parametrech, které cenu určují. Můžete koupit rozkládací typ za pakatel, ale také za sto tisíc. Důležité je ale vědět, že pokud se rozhodnete pro pohovku kombinovanou s postelí, nemusíte zákonitě sahat hlouběji do peněženky. Můžete si ji koupit za příjemnou cenu.
malý obýváček
Nejen pro návštěvy
Mezi ty nejhlavnější důvody, proč si lidé kupují rozkládací pohovky, určitě patří mít další postel navíc, třeba když přijede návštěva z daleka a nechce se vám je vyhánět do hotelu. Spaní normálně na gauči není příliš pohodlné, ale rozkládací modely jsou daleko komfortnější. Díky tomu je mnoho lidí používá i místo postelí, a to nejen pouze jednou za čas, ale celoročně. Samozřejmě, v takovém případě je dobré nešetřit a koupit si typ, který opravdu patří mezi ty komfortnější. Levnější verze mohou pro občasné přespání stačit, ale jakožto dlouhodobá náhrada za postele příliš fungovat asi nemohou. Každopádně, v případě, že si chcete koupit gauč, měli byste si vyhlédnout takový, který disponuje více funkcemi. V průběhu času se vám tato investice může bohatě zúročit.