Pejsku, ke stolu!

Hovězí steak s bylinkami či vepřová panenka s exotickým ovocem? Také se vám sbíhají sliny? Toto ale není menu pro vás, nýbrž pro pejska miláčka. Lidé se totiž často při krmení svého čtyřnohého kamaráda dopouštějí různých chyb, často v domnění, že svému pejskovi dopřávají jen to nejlepší. Kterých dalších chyb byste se měli při výživě vašeho psa vyvarovat?

pes

Už od štěněte…
Pro správný vývoj vašeho psa je zásadní správná volba krmiva již od štěněte. Krmení by mělo být složeno ze správného poměru výživných látek, jako jsou tuky, sacharidy, bílkoviny, minerály a vitamíny. Na etiketě každého balení byste se měli dočíst, které krmivo je vhodné pro kterého psa. Vždy záleží na věku, rase i váze každého psa. Právě správné vyvážení těchto látek zajistí vašemu psovi dlouhý a kvalitní život.

Jen kolečko salámu…
Pokud váš pes dělá smutné psí oči a loudí alespoň jedno kolečko salámu, málokdo mu odolá. Vždyť po jednom kousku pejsek nepřibere, ani mu nenarušíte jeho stravovací návyky. Ale ruku na srdce – zůstane jen u jednoho kolečka? Často se totiž z loudění stane tradice a vy se ani nenadějete, a váš pejsek zblafne za týden celou šišku salámu. Lidská strava je ale pro psy nevhodná a mnohdy nebezpečná. Sůl a koření, které obsahuje, přetěžuje psí ledviny a způsobuje žaludeční potíže. Mějte proto vždy na paměti, že jen a pouze správným množstvím a vhodným výběrem stravy v pravidelných dávkách vašemu pejskovi napomáháte.

Nebezpečné potraviny
Vždy byste měli mít na paměti, že co chutná vám, může být pro vašeho pejska nebezpečné. Lidské jídlo mu může způsobit zbytečnou obezitu, ale také závažné zdravotní komplikace, které vašeho psa ohrozí i na životě. Nejen že mu nevhodná strava naruší nutriční rovnováhu, což může způsobit celkové oslabení organismu, ale také onemocnění srdce.

pejsek

Dopřejte psovi pohyb
Krmení a pravidelný pohyb spolu úzce souvisí. Fyzická kondice je důležitá pro zdraví každého psa. Pejsek by měl proto chodit alespoň 2x denně na procházku, a to nejen na takovou tu krátkou, kvůli vyvenčení.