O hypotéku je možné zažádat i bez trvalého příjmu!

Aby bylo možné vůbec přemýšlet o možnosti hypotéky, je zapotřebí mít mimo jiné pravidelný měsíční příjem. Jenže mnoho lidí práv tuto skutečnost bance doložit nemůže a tak většinou odchází s nepořízenou. V případě spotřebitelských úvěrů, je možné využít nabídky nebankovních společností. Ty nabízí výhodné půjčky již od pár korun s příznivými úrokovými sazbami. Jak je tomu ale v případě hypotéky?

Výpočet hypotéky

Možná vás překvapí, že i některé nebankovní společnosti mají v nabídce hypoteční úvěry. Jedná se o tzv. americkou hypotéku, kdy žadatel není povinen dokládat, na co peníze z úvěru budou použity. Tato varianta je pro mnohé žadatele přívětivější než běžná forma hypotečního úvěru na bydlení, který je spjat s rozsáhlou byrokracií. Jedná se o hypotéku bez příjmu Nebankovnihypoteka, kdy žadatel navíc není povinen dokládat výši ani původ svých příjmů. Jedná se však o hypotéku, tudíž i zde bude zapotřebí, aby ručitel, případně spoluručitelé ručili svou nemovitostí. Ta v případě neschopnosti splácet může kdykoliv připadnout věřiteli a ten jí následně poskytne ke dražbě.

Nové bydlení

Výhodnost hypotéky

Inflace roste doslova každým dnem a samozřejmě společně s ní i ceny nemovitostí, stavebního materiálu nebo v konečném důsledku i výše úrokových sazeb hypoték. V případě nebankovní společnosti je navíc zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, než jakou nám nabídnou banky. Je tomu hlavně z důvodu jejich benevolence, kdy de facto úvěr získá téměř každý žadatel, který do společnosti zavítá. To pro společnosti představuje určité riziko, které se snaží zmírnit právě výše nastavenou úrokovou sazbou. Právě ale díky nebankovním společnostem si mohou sen o vlastním bydlení splnit i tací, kteří by jinak na hypotéku v bance neměli kvůli náročným podmínkám nikdy šanci dosáhnout. Je však jen otázkou, zda do budoucna se nestane vlastní bydlení doménou vyšší třídy.