Instalatér nonstop je havarijní služba 24 hodin denně

http://socialnizaclenovani.ostrava.cz/bezpecnost-zajistuji-asistenti-prevence-kriminality/ 0cm 8pt“> Když se řekne instalatér nonstop, napadne vás, že jde o nepřetržitou službu, jakou zajišťují profesionálové po dobu 24 hodin denně. To je samozřejmě pravda, ale měli bychom také vědět, jakých situací se to týká, a kdy volat instalatéry i mimo obvyklou pracovní dobu.

Havárie plynu

Jakékoli závady plynových spotřebičů vyžadují co nejrychlejší zásah, pokud je využíváte, a máte otevřený hlavní uzávěr plynu. Stejně tak úniky plynu – ty musíte ihned hlásit, a to i v případě, že se nejedná o váš objekt či pozemek. Pokud někde např. na ulici cestou do obchodu nebo na procházce v parku ucítíte plyn, nezdráhejte se volat havarijní servis, i kdyby to bylo o půlnoci.

kleště sikovky

Co se týče plynových spotřebičů, výjimkou havarijních situací jsou pouze takové, které můžete uzávěrem plynu odpojit od činnosti, a v klidu vyčkat na běžnou pracovní dobu v pracovních dnech, kdy jsou instalatéři dostupní i mimo havarijní servis.

Kanalizace a odpady

Ucpaný odpad v kuchyni nebo v koupelně, případně zanesený odpad u toalety mohou počkat, pokud máte toaletu k dispozici ještě alespoň jednu, a pokud práci v kuchyni nebo hygienu v koupelně můžete na několik hodin oželet. Jsou to např. případy, kdy se zanese odpad v kuchyňském dřezu v neděli odpoledne, a vy víte, že do pondělí vydržíte. V opačném případě můžete na ucpané odpady volat instalatéry kdykoli.

litinové armatury

Topení

Závady topení vyžadují rychlý zásah v topné sezóně. Jsou to např. selhání topného zdroje (plynového kotle) anebo prasklý radiátor, který vyžaduje vypustit vodu z topné soustavy. Mimo topnou sezónu stačí vypustit z radiátorů či z topení v podlaze vodu a ponechat řešení závady na běžnou pracovní dobu.

Rozvody vody

Prasklá potrubí a armatury vyžadují rychlý zásah jen tehdy, nejde-li voda zastavit hlavním uzávěrem, anebo potřebujete-li přístup k vodě co nejdříve, např. v domácnosti s malými dětmi, nemocnými osobami, seniory, domácími zvířaty atp.