Jak podpořit imunitu vašeho dítěte

Podporovat imunitu dítěte podpůrnými prostředky není na škodu v žádném věku. Obzvláště žádoucí je to ale před a při nástupu dítěte do mateřské školy, aby se mohlo snáze vypořádat s nachlazením a nemocemi, kterým se bohužel ze začátku nejspíše nevyhne. Kromě dostatečného přísunu ovoce a zeleniny je také velice důležitý vitamín D, kterého má lidský organismus nedostatek. Ten je získáván nejčastěji ze slunečního záření a v zimě je proto vhodné ho do těla dostat uměle v podobě kapek nebo kapslích. Vhodné je také otužování dítěte, kdy tak získá větší odolnost vůči nemocem.


Produkty z lékárny na podpoření imunity

V lékárně naleznete široké spektrum různých druhů produktů na podpoření imunity a ke zlepšení obranyschopnosti dětí, které jsou vhodné pro děti různých věkových kategoriích. Je jen na vás, jaký produkt zvolíte, některé se dají užívat i dlouhodobě, třeba po celou zimu.
§ Vitaminové želé bonbony s různými ovocnými příchutěmi
§ Bylinné čaje a sirupy
§ Sirupy s výtažky z echinacey nebo rakytníku
§ Sirupy z hlívy ústřičné
§ Sirupy na bázi betaglukanů
§ Probiotika ve vysypávacích kapslích (jsou tedy vhodné i pro úplně nejmenší děti)
§ Vitamín D v kapkách nebo kapslích

Nespoléhejte ovšem pouze a jen na přípravky z lékárny, které sami o sobě ke zdraví vašeho dítěte nepostačují a není nad osvědčené vitamíny získané z běžné stravy. Důležitý je také pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, a to alespoň dvě hodiny denně.

Mnohdy se ovšem po nástupu do mateřské školy různým respiračním a dalším onemocněním bohužel nedá zabránit, ale nezoufejte. Většinou je kritický první rok ve školce a později už si děti postupně svoji imunitu buduje právě prodělanými nemocemi. Podpůrné prostředky na rozvoj imunity a pro případy nachlazení se ovšem ve vaší domácí lékárničce zaručeně neztratí.