Hračky, které rozvíjejí osobnost i motoriku dítěte

Už od útlého věku můžete přispět k jak k psychickému, tak i k fyzickému rozvoji vašeho dítěte, a to pořízením vhodných hraček, které vašemu děťátku něco dají a budou mu přínosem. Důležitý je především rozvoj jemné i hrubé motoriky. Pro nejmenší jsou vhodné barevné hračky, které rozvíjejí zrakové vnímání, doplněné třeba o šustící nebo pískací část pro rozvoj sluchu. Takové hračky nejmenší miminka zaujmou a ta se začnou více zajímat o své okolí.

Hračky s prvky montessori
Jestliže chcete vašemu dítěti dopřát opravdu kvalitní a rozvojové hračky, pak jsou vhodné tzv. montessori hračky, které podpoří tvořivost a osobnostní vývoj dítěte. Takovéto typy hraček jsou rozdělené do věkových kategorií.

Pro děti, které se chystají do školky jsou vhodné montessori hračky, které zábavnou formou dítě naučí barvy, třeba formou přiřazování předmětů ke konkrétním barvám. Dále se také naučí rozeznávat základní tvary, poznávat zvířátka, čísla a další užitečné věci, které potřebuje ke svému fyzickému i mentálnímu vývoji. Pro starší děti, které už s jistotou chodí pak můžete pořídit třeba různé pomůcky na balanc, které jim pomohou získat větší jistotu v pohybových aktivitách. Investujte do kvalitních hraček, které vaše dítě budou rozvíjet a dají mu prostor poznat a naučit se spoustu nových věcí zábavnou formou. Dítě tak bude lépe připraveno na vstup do mateřské nebo následně základní školy.

Montessori hračky, to jsou hračky, které mají budoucnost. Jsou vhodné jak pro miminka, tak i pro větší děti i pro předškoláky. Každému dítěti podle jeho věku nabídnou možnosti k jeho rozvoji, sebepoznání, zlepší mu tvořivost, jemnou a hrubou motoriku a také prohloubí jeho znalosti a dovednosti, které pak může dále využít. Zábavné a výukové hračky s prvky montessori zaujmou děti každého věku.