Cestování s miminkem může být hračka

Pokud patříte mezi ty, kteří zbožňují cestování a nechtějí se ho vzdát ani při příchodu miminka, nemusíte se obávat. I nadále můžete brázdit krajiny a mít s sebou svou malinkou ratolest. Miminku je totiž dobře tam kde je mléko. A tedy i máma. V období od narození do cca 3-5 měsíců miminko pouze kojíte a miminko kromě spánku, čisté plíny, dostatek převařené vody a mléka moc nepotřebuje. V tomto období je cestování pro Vás jednoduché.
dětská autosedačka
V období půl roku až rok Vaše ratolest začne lozit a mít touhu poznávat, chodit, a tak se připravte na těžší chvíle při cestování a pokud i toto přežijete bez újmy čeká Vás opět po 1 roce života dítěte cestovatelské žně. Samozřejmě každé dítě je jiné a je potřeba cestování přizpůsobit přímo konkrétnímu dítěti. Když budete mít kvalitní zázemí nic Vás určitě nepřekvapí. Není totiž nikde určená správná doba pro dobu kdy začít s miminkem cestovat.

horská silnice

Autem nebo vlakem?

Toto rozhodnutí je pouze na Vás, jak vy se osobně cítíte. Ne všechny maminky si troufají cestovat s miminkem na delší vzdálenosti, a proto v prvních třech měsících usedají při cestování do auta. Je to i hodně z důvodu pohodlí kdy do auta sbalíte vše potřebně co pro miminko potřebuje, zastavíte, kdy potřebujete a kde potřebujete a nic Vás při cestování neomezuje. Dítě v klidu v autě nakrmíte i přebalíte. Pokud ovšem před sebou máte opravdu dalekou několikahodinovou cestu nezbyde Vám nic jiného než cestovat letadlem.
měsíc a rodina
Určitě i zde není čeho se obávat. Pokud není letadlo zcela obsazené zkuste poprosit letušku o usazení na místo kde je ještě jedno místo volné. Miminka totiž nemají nárok na sedadlo v letadle. Bude se Vám hodit při kojení i přebalení. Pokud cestujete sama neváhejte letušky požádat i o pohlídání, pokud si potřebujete odskočit na toaletu. Cestování s miminkem bude pro Vás zábava a ne útrapa. Miminku je totiž jedno kde zrovna je. Proto relaxujete a naplno si užívejte dovolenou se svou malou ratolestí.