Bez tiskárny se neobejdete

V dnešní době lze považovat tiskárny za nepostradatelné. Nejen firmy a podnikatelé, ale i domácnosti jsou jimi vybaveny, protože za nás udělají kus práce. Jak jinak bychom se dostali k různým formulářům, jak bychom si okopírovali či naskenovali důležité dokumenty? Díky nim si můžeme pořídit vstupenky či vytisknout řadu kupónů a tím nám výrazně šetří čas a usnadňují každodenní činnost. Vždyť žijeme v on-line světě, v němž se bez vlastní tiskárny prostě neobejdeme.

výběr barvy je u tiskárny tím nejdůležitějším

Pokud si vybíráme tiskárnu, nikdy neprohloupíme s japonskou značkou Canon, známou po celém světě svou spolehlivostí a profesionalitou. Její nabídka je velmi široká a zvolíme-li správné barvy do tiskárny canon, potom i kvalita tisku je na vysoké úrovni.

známá značka Canon

ORIGINÁLNÍ NEBO KOMPATIBILNÍ?

Každý výrobce vám už v návodu tiskárny bude doporučovat svoje barvy originální. Jelikož jste tiskárnu vybírali pečlivě a samozřejmě chcete, aby vám dlouho sloužila, snadno se o jejich výhodách necháte přesvědčit. Chcete přece tisknout bezproblémově a mít barvy jasné a plné.

Přitom je ale jasné, že i kompatibilní náplně představují alternativu, která nutně nemusí být tou špatnou. Kromě toho, že jsou tyto barvy o mnoho levnější než originální, rozdíl v tisku nepoznáte. Mnozí výrobci na ně poskytují doživotní záruku a vylučují při jejich použití jakoukoliv škodu na tiskárně. U alternativních výrobců nepocítíte cenu navýšenou o náklady na marketing a reklamu, proto mohou být jejich výrobky o tolik levnější.

V každém případě, když nám dojde barva v tiskárně, vždy jsme postaveni před toto dilema. Většina lidí si bude nejspíše kupovat barvy originální, ale pro běžné použití, zvláště v domácnosti, stejně tak poslouží i náplň kompatibilní. Jen je třeba dávat si pozor, aby byla s čipem, jenž zaručuje její funkčnost a při případné reklamaci tiskárny do ní raději vložit náplň originální.