Trampolína 305 jako účinný prostředek proti stresu

Jistě si dokážete vybavit, jak se asi cítí člověk, kterému „ruply nervy“. Že máme jen jedny nervy, je poměrně často vyslovovaný termín, zvláště v dnešní době napěchované stresem, co se na nás valí ze všech stran.

skákající děti

Vliv stresu na nervovou soustavu

Stres a vnitřní přetlak se však musí někudy ventilovat, takovému náporu nelze čelit donekonečna, nejsme naprogramované stroje, a tak provozujeme různé činnosti, které navozují dobrou náladu a rozpouští problematické energetické blokády.
Jedním z účinných prostředků proti vlivu stresu je jóga a meditace. Tam se ovšem dosahuje kýžených výsledků až po určité době a navíc je třeba plné soustředění, které rozhozený organismus jen stěží navozuje. Mnohem účinnějším prostředkem je skákání na trampolíně Goodjump. Proč zrovna skákání?

Klíčem k úspěchu jsou endorfiny – hormony štěstí – neboli hormony dobré nálady, chcete-li, ale velmi záleží na tom, za jakých okolností se v těle tvoří. Obecně vznikají při jakékoli fyzické námaze, ale za určitých předpokladů jsou uvolněny rychle a bez komplikací. Komplikacemi jsou nejčastěji stresové hormony vyplavované nadledvinkami, a to při sportech, které jsou příliš extrémní, nezáživné, nepříjemné, takže výsledný efekt navození příjemného pocitu není tak markantní.

žena - výskok

Proskákejte se ke štěstí

V průběhu skákání se tělo dostává na okamžik do návratového bodu – v tuto chvíli přestává mít gravitace a setrvačná síla na tělo zásadní vliv a na zlomek sekundy nastane beztížný stav. Opakováním výskoků a dopadů se sníží vyplavování kortizolu a adrenalinu a endorfiny se uvolní velmi rychle, již během několika sekund.
Za okamžik nastane stav blaženosti, zvýší se životní elán, chuť kreativně myslet a tvořit svou vlastní realitu. Přichází zajímavé myšlenky, nápady, invence. Tohoto jevu využívají nejen sportovci při tréninku, ale i mnozí umělci a duševně http://www.kr-kralovehradecky.cz/scripts/detail.php%3Fid%3D51021 pracující lidé. Podstatné však je, že mizí deprese, vystřídá ji pocit štěstí a euforie, aniž by šlo o drogovou závislost.