Raději se vyspěte

Bolí vás oči? Máte vyschlé rohovky? Bolí vás hlava nebo záda? Už vám to ani nemyslí? Často jsme nuceni životními okolnostmi strávit dlouhé hodiny prací. Ať už řídíme dodávku na silnici nebo civíme do večera do počítače, vždycky když to přetáhneme, máme potom nějaký negativní následek na krku. Lidé to řeší různě – energetické drinky a driáky, káva, koffein, pilulky, tabletky, umělé kapky do očí a bůh ví co ještě. Jenomže někdy je prostě lepší si raději zdřímnout anebo jít rovnou spát. Ano, všechno se zhroutí, pokud půjdete spát a nic nestihnete a bude to všechno na dvě věci. Někdy je ale lepší to nepřetahovat. Pokud potřebujete nutně pracovat, je lepší si na dvacet minut zdřímnout a jít zase do práce, než někde kolabovat. Pokud to počká ještě nějakých pár dnů, tak si raději běžte na šest hodin lehnout do postele.
ospalá dívka

Ano, peníze jsou třeba, ale …

Někdy je přednější vaše zdraví před jakýmkoliv obnosem peněz. Pokud se do čtyřiceti tak uřítíte, že budete vyplaveni a na pokraji zhroucení, za co si tak ty peníze užijete? Jakmile musíte obětovat své zdraví, tak je zde něco špatně. Ano, člověk by se měl být schopen obětovat a trochu něco vydržet, ale určitě ne za práci. Pokud vás tedy bolí oči od neustálého čtení textu v textovém editoru na počítači, raději zaklapněte notebook nebo vypněte počítač a jděte spát. Různé kapky a tablety akorát oddalují to, co jednou přijde a bude to ještě horší.
žena v kroji

Dvacet minut a jste zase ready

Pokud člověk pracuje pod velkým tlakem, mnohem více se vyplatí dávat si alespoň malé přestávky na spánek a jídlo než vůbec žádné. Nejenže se za těch dvacet minut stihnete alespoň trochu regenerovat, ale ještě se vám poté bude pracovat mnohem lépe. Budete minimálně odpočatí. Ani neuvěříte, kolik toho člověk vydrží a pořád je lepší dát si dvacet minut než dvacet energeťáků či dvacet kapek do očí.