Největší drbny

Jestli si představíte pod slovem drbna starou paní, která má natáčky, bydlí v paneláku se svým psíkem v trochu příliš „dámském“ pokoji a neustále se baví s lidmi na nádvoří, tak byste možná měli trochu poupravit vaši představu. Největší drbny jsou totiž chlapi někde okolo čtyřicítky, kteří posedávají v hospodách a pijí pivo skoro na denní bázi. Přesně tihle fajnšmekři života jsou totiž ti největší šiřitelé zpráv, vjemů a různých názorových proudů ve své komunitě. Kde se co stalo, ví to chlapi v hospodě. Pokud se tedy jejich objekt zájmů alespoň otře o jejich existenci.
muži před hospodou

Přirozená zvídavost sedavého života

Člověk, který celý život moc věcí neviděl, nachází tyto zajímavosti v ostatních. A chlápci, co celý den sedí jenom u piva nebo u televize, toho také moc zajímavého nevidí. Proto neustále chňapají a sápou se po každém kousky nějakého šťavnatého drbu. Je to až jistá posedlost, avšak co je důležité, tak je třeba zmínit to, že někteří tito lidé se neustále čím dál více posouvají o úroveň výš, dokud se z nich nestanou tzv. vesničtí dědci.
muži na lavičce

Zvídavost na tom správném místě

Přesně proto si můžete být jisti, že kdykoliv začne starší muž tak trošku lamentovat nad tím, jak jsou ženy hrozné drbny a kecalky, tak si můžete být jisti, že kdyby tam byla ta správná situace, klidně se velice rád zapojí do jejich konverzací. Můžeme být možná jenom rádi, že často je zaměstnání takovýchto můžu na míle vzdáleno psychologům nebo advokátům. To by byla naprostá katastrofa. Jen by za nimi klient s něčím přišel, za pár dnů by to věděla také celá obec a všichni známí. Taková menší terapie šokem.

Buďme ale rádi, že někteří zástupci mužského pohlaví se rádi zhostí této role informátorů, protože díky nim vždycky víte, co se kde děje, co kdo kupuje nebo prodává, kdo nabízí co. Zdroj cenných informací je občas alkoholem posilněný chlap.