Jak to jenom ohlídat?


Když se rozhlédnete na silnicích kolem sebe, určitě uvidíte nejedno firemní vozidlo, jedoucí odkudsi kamsi. Je to naprostá samozřejmost, nad kterou už se u nás nikdo nepozastavuje. Není důvod. Je to prostě realita všedního dne.
Stejně jako je často realitou všedního dne skutečnost, že si majitelé a řídící pracovníci firem, jež podobná vozidla vlastní a používají ke své činnosti, lámou hlavu nad tím, jak to zaonačit, aby taková jejich vozidla byla používána výhradně pro blaho jejich majitele a firmy.provoz na dálnici
Ono totiž není https://www.blesk.cz/tag/ond%25C5%2599ej%2520blaho/1 vůbec jednoduché taková vozidla uhlídat. A čím více jich podnik má, tím je to složitější. Před směnou se vydají klíčky řidičům, a jakmile se tito rozjedou na všechny strany, jen bůh a řidiči samotní ví, co se s touto technikou děje.
Vozidlo by mělo jet tam, kam je zapotřebí, mělo by tam splnit úkol, kvůli kterému bylo na dotyčné místo vysláno, a pak by měl řidič bezodkladně zamířit zpět nebo za dalšími pracovními úkoly. Jenže co když tomu tak není? Co když šofér auto zneužije a zajede si s ním někam jinam, než má, třeba aby si tam tímto přivydělal něco do vlastní kapsy nebo se naopak poflakoval? Co když je z takového auta mimo dohled kradeno, co se jenom ukrást dá, od pohonných hmot a náhradních dílů až po vozidlo celé?
Kolik jenom tu může vzniknout potíží! A kolik na nich jenom může majitel firmy tratit, kolik na to musí doplácet z jiných zdrojů a na svůj úkor!auto v krajině
Dost na to, aby se zamyslel a možná přišel na to, že by bylo záhodno pořídit si satelitní sledování. Díky tomuto, tedy RMC systému, je totiž možno kontrolovat i na dálku nejeden parametr na klidně i nesčíslném počtu vozidel. Stačí na dotyčná vozidla umístit čidla, navolit si ty nejpotřebnější parametry a je to.
Pak už stačí jenom kdykoliv kdekoliv usednout k počítači, přihlásit se a přes internet sledovat, co se kde děje. V reálném čase stejně jako ze záznamu.
A to není jediná pomoc a jediný důvod, proč si tento systém pořídit. To mi věřte.