Bez redukce PCle to nebude fungovat

míněná těžba bitcoinů je sice nejrozšířenější po celém světě, ale speciálně upravené těžební stroje budou vždy připraveny pouze a jen pro získávání bitcoinů. Existují ovšem i jiné virtuální měny, o kterých se moc nemluví a přesto mají velký nárůst na burzovním trhu. Ty se dají dokonce těžit doma za pomoci kvalitních grafických karet, a tudíž to zvládne každý zapálený těžař. V podstatě si sestaví vlastní těžební stroj, kdy mu bude stačit pouhý počítač, na který bude napojená těžební skříň s komponenty, propojenými nejlépe redukcí PCle. Po sestavení a uvedení do provozu se prakticky ihned dají těžit například Ethereum, Zcash, Pascal, Monera, Dogecoin, Komodo a další digitální měny. Samozřejmě počáteční investice nemusí být malé, ale zase se dá právě těžit více měn, tudíž návratnost je vcelku možná během pár let.
čerpání kryptoměny

Pořizujeme komponenty

Samozřejmě jistotu, že koupíme kvalitní materiál, budeme mít jen a pouze u nových výrobků a hlavně u odborných prodejců. Zakoupit nové zboží má samozřejmě svoje výhody, jelikož se na ně vztahuje záruční doba a také poradenský servis, když si nebudeme vědět rady. Navíc je třeba si uvědomit, že nakoupené komponenty z ciziny nebo i z druhé ruky bez jakékoliv záruky nemusí sloužit, tak jak budeme potřebovat. Budou staré, unavené a my potřebujeme kvalitní a rychlý výkon stroje. V úvahu lze ještě přidat to, že se těží nepřetržitě 24 hodin, prakticky tudíž non-stop. To platí i v případě redukce, která zkrátka musí unést poměrně slušný nápor. Umožňuje nám využít široké napájení z počítačového zdroje. Její dostatečně dlouhý kabel slouží i k propojení mimo počítačovou skříň, to je výhoda pak toho, že se dají grafické karty poskládat jinam.
počítač zevnitř
Jakou verzi použít?
006 – je možná nejpoužívanější. Má pojistku proti přepětí, což je bezpečné. Doporučuje se zapojit 1PCle na, samostatný SATA kabel, což je mnohem rychlejší. Také se díky tomu dá regulovat rychlost HDD.
008 – umožní napájení serial ATA, Molex či šesti pinem. Je vybavena také pojistkou a navíc má elektrolytické kondenzátory proti rušení napájení.