Moderní úložné prostory

Aby to u vás doma nevypadalo jako ve skladišti šatstva a nejrůznějšího harampádí, musí vaše domácnost disponovat dostatečným počtem úložných prostor, které pojmou vše potřebné a kde má každá věc své pevné místo. Záleží jen na vašem vkusu a peněžence, jakou podobu úložné prostory budou mít – zda si vyberete klasické skříně nebo vestavné moduly, otevřené policové regály, nízké komody nebo zda všem potřebným svrškům, domácím spotřebičům a dalším nezbytnostem vyčleníte jednu místnost, kam je všechny pohromadě uskladníte.
věšák na bundy
Samostatně stojící skříně, staletími prověřené ukládací boxy s dvířky, které slouží svému účelu již po několik generací, se stále těší velké oblibě, i když v poslední době jim „šlapou na paty" modely skříní vestavných. Vyrábí se v různém materiálovém i barevném provedení – k nejoblíbenějším materiálům posledních let patří masivní dřevo domácích i exotických dřevin. K jejich nezbytné vnitřní výbavě patří kromě polic a zásuvek také prvky drátěného programu a kování, díky nimž do nitra skříní uložíme pohodlněji jednotlivé kusy oděvů i neskladné předměty, jako jsou například kravaty, klobouky, hadice od vysavače a další. Obdobnou službu jako rozměrné skříně vám však prokáží také menší kusy nábytku – variabilní modulové systémy skládající se z několika kusů, nejrůznější komody a komodky, nízké skříňky či odkládací stolky s úložným prostorem pod deskou.

oblečení ve skříni
Dekorační předměty

Působí vzdušným dojmem a oproti masivně působícím blokům skříní odlehčují interiér. Musíte však dbát na to, aby nepůsobily příliš chaotickým dojmem, neboť méně vzhledné předměty, komínky triček a stohy papírů v tomto případě neschováte za žádná dvířka, vše je pěkně vidět jako na výstavce. Naopak pokud na police vystavíte knihy či různé dekorační předměty, budete příjemně překvapeni, jak jste váš pokoj ozvláštnili. Chcete-li však přece jen některé „poklady" vaší domácnosti skrýt před zkoumavými zraky návštěv a trváte na otevřených regálech, použijte úložné košíky z přírodních materiálů (dřevo, proutí, ratan…) či různě barevné boxy z plastu, tvrdého kartonu atd., které pohltí vše potřebné a zároveň se v policích budou také pěkně vyjímat.

Moderní úložné prostory
Ohodnoťte příspěvek